1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Technologie

Gomar inwestuje w informatyzację

Producent mrożonek, koncentratów, soków i innych przetworów owocowo-warzywnych, firma Gomar Pińczów, wdrożyła nowoczesny system informatyczny klasy ERP. Oprogramowanie, przygotowane przez kielecką spółkę Infover, ma usprawnić zarządzanie kadrami.

Gomar zdecydował się na wdrożenie jednego z modułów autorskiego systemu Infovera – Insignum. Moduł „Kadry i Płace" wspiera m.in. ewidencjonowanie informacji o pracownikach.
– Dynamiczny rozwój naszej firmy wymusił inwestycje w nowoczesny i wydajny system do zarządzania personelem. Potrzebowaliśmy oprogramowania, które uporządkuje dane bieżące, jak i dane archiwalne naszej kadry. Wybraliśmy oprogramowanie Insignum, które spełniło większość naszych oczekiwań – mówi Tomasz Karbowniczek, Prezes Zarządu GOMAR Pińczów Sp. z o.o. S.K.A.
– Nasze oprogramowanie charakteryzuje się dużą elastycznością. Umożliwia m.in. definiowanie różnych składników wynagrodzenia oraz różnych kalendarzy czasu pracy. Dzięki temu jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb Gomaru nie stanowiło żadnego problemu. Dodatkowo – zgodnie z zapotrzebowaniem – rozbudowaliśmy funkcję ewidencji czasu pracy – mówi Marian Szymański, dyrektor działu systemu Insignum w Infoverze. – Wdrożenie oprogramowania w pełni zautomatyzuje, a co za tym idzie usprawni czynności związane z administracją kadrowo-płacową – dodaje Marian Szymański.
Wdrożony w Gomarze system ułatwia także rozliczenia z ZUS (tworzenie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych, wysyłanie utworzonych deklaracji do programu „Płatnik") i Urzędem Skarbowym (tworzenie i wydruki deklaracji zbiorczych PIT-4R i PIT-8AR oraz indywidualnych PIT-11 i PIT-40, wysyłanie wszystkich deklaracji PIT w formie elektronicznej do US).
Insignum to oprogramowanie klasy ERP opracowane przez kielecką firmę Infover. System wspomaga zarządzanie dowolnej wielkości firmą handlową, handlowo-usługową, handlowo-produkcyjną lub prowadzącą inny rodzaj działalności. Z Insignum korzysta w Polsce już kilka tysięcy użytkowników.
Kielecka spółka Infover od 1991 roku oferuje systemy informatyczne odpowiadające indywidualnym potrzebom przedsiębiorstw. Infover jest producentem oprogramowania, zapewnia również kompleksową obsługę oraz dostawy sprzętu IT. Spółka realizuje projekty dla różnych branż o szerokim spektrum biznesowym szczególnie w zakresie handlu detalicznego, dystrybucji, logistyki i planowania.
Firma Gomar z Pińczowa działa w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego od 25 lat. W regionie świętokrzyskim to jedna z największych firm w sektorze spożywczym. Początkowo główna działalność firmy ograniczała się do skupu owoców i warzyw oraz produkcji mrożonek. Dziś przedsiębiorstwo produkuje również przeciery, koncentraty oraz szeroką gamę przetworów owocowo-warzywnych.

logo sigma

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz