Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

elektronika

 

Polskie piwowarstwo rzemieślnicze docenione na świecie

Polscy piwowarzy rzemieślniczy mają powód do dumy. Rodzime piwa i browary zostały docenione w prestiżowym rankingu RateBeer Best, który już od 15 lat ocenia piwa z całego świata oraz wskazuje setkom tysięcy fanów jakościowo najlepiej uwarzone trunki.


Na kilka dni w roku miasteczko Santa Rosa w amerykańskim stanie Kalifornia staje się mekką fanów piwowarstwa rzemieślniczego z całego świata. To właśnie tutaj wręczane są nagrody RateBeer Best, najbardziej uznanego na świecie rankingu piw craftowych. I to właśnie tutaj szereg polskich browarów został doceniony medalami.
Browary Artezan oraz Pracownia Piwa znalazły się w setce najlepszych browarów na świecie, ten drugi został okrzyknięty również najlepszym polskim browarem 2016 roku. Z kolei Brokreacja została najlepszym debiutującym browarem z Polski, a także znalazła się wśród dziesięciu najlepszych młodych browarów na świecie. Najlepszym polskim piwem minionego roku został natomiast Buba Extreme Jack Daniels Barrell Aged z browaru Szałpiw. Browar Widawa otrzymał złoto w kategorii piw specjalnych za Baltic Smoked Porter oraz został wyróżniony w TOP 100 najlepszych piw na świecie w 2016 roku za Porter Bałtycki Wędzony 24. Browar PINTA, nagrodzony kolejny rok z rzędu, otrzymał dwa medale – złoto w kategorii „ciemny lager” dla piwa I’m so horny, pełnego mocnego, kawowego aromatu pochodzącego od świeżo palonej, gwatemalskiej odmiany Adelante i RIo Azul, stworzonego we współpracy z krakowską palarnią kawy Cavallo oraz srebro dla Imperatora bałtyckiego w kategorii „porter imperialny / bałtycki”. Jest to ciemne piwo o wysokiej zawartości alkoholu, uwarzone z połączenia 7 rodzajów słodów i 6 odmian bardzo aromatycznych amerykańskich chmieli.
RateBeer Best to jedną z najbardziej prestiżowych nagród o jakich może pomarzyć piwowar rzemieślniczy, ponieważ przyznawana jest przez entuzjastów craftowego piwa. Już po raz drugi udało nam się zdobyć to zaszczytne wyróżnienie. Kolejne polskie piwa zostały nagrodzone w tegorocznej edycji, co pokazuje, że polskie browary rzemieślnicze coraz bardziej się rozwijają i odnoszą coraz większe sukcesy w skali globalnej – powiedział Grzegorz Zwierzyna, współwłaściciel Browaru PINTA, który osobiście odbierał medale dla polskiego browaru.

Nagrodzone piwa RateBeer Best

Szukaj

gmp 3110x1458

cidilines

kompendium