Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

161123 Banner Euro PAN

Gomar inwestuje w informatyzację

Producent mrożonek, koncentratów, soków i innych przetworów owocowo-warzywnych, firma Gomar Pińczów, wdrożyła nowoczesny system informatyczny klasy ERP. Oprogramowanie, przygotowane przez kielecką spółkę Infover, ma usprawnić zarządzanie kadrami.

Czytaj więcej...

Pierwszy kartonik z zakrętką w segmencie napojów dla dzieci

Od czerwca 2015 r. nowa linia produktów pod marką Leon firmy Hortex jest dostępna w nowym opakowaniu – kartonie Tetra Brik® Aseptic Edge o pojemności 200 ml z wygodnym zamknięciem HeliCap™ 23. Jest to pierwszy na polskim rynku soków, nektarów i napojów produkt w opakowaniu kartonowym o małej pojemności z zakrętką.

Czytaj więcej...

Składniki pod lupą - na co zwracają uwagę konsumenci robiąc zakupy

Konsumenci na całym świecie coraz bardziej dbają o swoją dietę. Tendencje takie daje się wyraźnie zauważyć w supermarketach. Już ponad połowa Europejczyków (53%) i aż 64% populacji Stanów Zjednoczonych przed dokonaniem zakupu bacznie przygląda się etykietom produktów żywnościowych i napojów. Jeszcze większą ostrożność pod tym względem wykazują mieszkańcy Azji i Ameryki Południowej. Aż 84% populacji krajów azjatyckich i 75% mieszkańców Ameryki Południowej zwraca uwagę na skład kupowanych produktów. Takie właśnie wnioski sformułowano w oparciu o badania konsumenckie przeprowadzone niedawno przez Ośrodek Badania Opinii Publicznej TNS na zlecenie Grupy GNT – największego na świecie producenta Żywności Barwiącej. Ankieta objęła ponad 5.000 respondentów z 10 różnych krajów Europy, Azji i obu Ameryk. Pytania dotyczyły m.in. nawyków żywieniowych i preferencji zakupowych.

Czytaj więcej...

Wielostopniowe kolumny kontaktowe WOFILu

Firma Wofil rozpoczęła produkcję innowacyjnych w skali światowej wielostopniowych kolumn kontaktowych do ozonowania wody. Zastosowanie wielostopniowych kolumn kontaktowych w systemach ozonowania to najnowsze rozwiązanie, które zabezpiecza przed tworzeniem się związków niebezpiecznych w instalacjach pracujących z dużą zmiennością przepływów.

Czytaj więcej...

UniCarriers: Nagroda IFOY dla wózka wysokiego składowania TERGO URS

UniCarriers TERGO URS zdobył zaszczytny tytuł wózka roku (International Forklift Truck of the Year – IFOY) w kategorii "wózek magazynowy". Połączenie koncepcji wózka VNA i wysokiego składowania pozostawiła w cieniu wszystkich rywali startujących w tej samej kategorii. Nagroda została przyznana 5 maja w muzeum BMW w Monachium w ramach targów logistycznych CeMAT.

Czytaj więcej...

Dwa opakowania Tetra Pak z nagrodami WorldStar Award

Dwa opakowania firmy Tetra Pak zaprojektowane z myślą o ograniczaniu ich wpływu na środowisko naturalne, zdobyły w tym roku prestiżowe nagrody WorldStar Packaging Award 2015. Tetra Top® z odrywaną górną częścią wykonaną z tworzywa oraz Tetra Prisma® Aseptic 1000, w której zastosowano bioplastik pochodzenia roślinnego, zostały wyróżnione w kategorii „Napoje" za swoje właściwości w zakresie mniejszego oddziaływania na środowisko. Dodatkowo Tetra Prisma® Aseptic 1000 otrzymała tytuł „Gold Sustainability Award" dla opakowania wyprodukowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej...

Krones nabywcą techniki etykietowania Gernep

Koncern Krones AG, Neutraubling Niemcy, wiodący światowy producent w technice rozlewniczej i opakowaniowej dla napojów ogłasza zakup 100% udziałów w grupie Gernep Barbing Niemcy. Gernep jako międzynarodowy dostawca maszyn etykietujących w niższym i średnim zakresie wydajności oferuje klientom niestandardowe rozwiązania.

Czytaj więcej...

Tetra Pak z powodzeniem realizuje cele środowiskowe

W 2014 roku firma Tetra Pak zbliżyła się do realizacji celów środowiskowych, które wyznaczyła sobie do 2020 roku. Były to kolejne przedsięwzięcia prowadzące do stworzenia opakowania w pełni odnawialnego, zmniejszenia wpływu na środowisko i zwiększenia ilości opakowań poddawanych recyklingowi.

Czytaj więcej...

Szukaj

gmp 3110x1458

cidilines

kompendium